Działalność nierejestrowana a ewidencja sprzedaży

Jeśli prowadzisz działalność nierejestrowaną musisz prowadzić uproszczoną ewidencję sprzedaży. Prowadź ją nie tylko ze względu na formalności., ale przede wszystkim dla siebie, aby nie przekroczyć limitów. Pamiętaj! Jeśli przekroczysz miesięczny przychód – musisz w ciągu 7 dni zarejestrować firmę. Działalność nierejestrowana jest szczegółowo regulowana przepisami.

przykładowa ewidencja sprzedaży działalność nierejestrowana. Konsultacje biznesowe. Szkolenia, Działalność nierejestrowana

Możesz ją prowadzić w formie elektronicznej lub papierowej. Wybór należy do Ciebie. Najlepiej jednak sprawdza się prowadzenie ewidencji sprzedaży w excelu.

Co trzeba ewidencjonować prowadząc działalność nierejestrowaną? Przede wszystkim przychód. Zapisuj sprzedaż za dany dzień. Masz czas na zrobienie zapisu do następnego dnia. Najlepiej rób to po każdej sprzedaży.

Elementy ewidencji sprzedaży przy działalności nierejestrowanej

Nie ma przepisów, które regulują jakie elementy musi zawierać uproszczona ewidencja sprzedaży przy działalności nierejestrowanej. Poniżej na zdjęciu przedstawiam Ci przykładową ewidencję sprzedaży.

Przykład prawdziwej ewidencji sprzedaży dla działalność nierejestrowanej. Ewidencja sprzedaży w excelu. działalność nierejestrowana.

Najlepiej, jeśli ewidencja sprzedaży będzie zawierała:

  • liczbę porządkową
  • datę sprzedaży
  • wartość sprzedaży
  • wartość sprzedaży narastająco.

Uproszczoną ewidencję sprzedaży pobierz tutaj.

Nierzetelne prowadzenie ewidencji a działalność nierejestrowana

Jeśli prowadzisz działalność nierejestrowaną i nie wywiążesz się z obowiązku rzetelnego prowadzenia ewidencji sprzedaży, to możesz napotkać kłopoty. Urząd sam określi wartość sprzedaży i ustali podatek. będzie Jeśli będzie problem z określeniem przedmiotu opodatkowania, to podatek może wynieść nawet 22% !

Jeśli potrzepujesz pomocy w prowadzeniu ewidencji sprzedaży – skontaktuj się z naszym Biurem Rachunkowym Księgowość Ruczaj.

A jeśli potrzebujesz konsultacji w sprawie działalności nierejestrowanej lub działalności gospodarczej – skontaktuj się ze mną – tutaj

Scroll to Top