Jak zrobić przelew podatkowy?

I przyszedł ten czas 🙂 Musisz zapłacić podatek! No dobra, ale jak? Zapewne w bankowości elektronicznej, a więc logujesz się, a tam…do wyboru mnóstwo dziwnych formularzy i jaki wybrać? Z tego artykułu dowiesz się jak prawidłowo zrobić przelew podatkowy. Obserwuj mnie również na Instagramie @garaz_finansowy, oraz na Youtubie 🙂

Obejrzyj filmik na Youtubie – jak zrobić przelew podatkowy do Urzędu Skarbowego – krok po kroku.

Jak zrobić przelew podatkowy do Urzędu Skarbowego – krok po kroku

Jak zrobić przelew podatkowy krok po kroku?

Krok pierwszy – z listy dostępnych przelewów wybierz „przelew podatkowy”. W opcji „płatnik” wybierz typ identyfikatora – NIP i wpisz go, a następnie uzupełnij nazwę firmy. Następnie zostaniesz poproszony o symbol formularza. Zatem:

Jeśli jesteś na zasadach ogólnych wybierz – PIT.

Jeśli rozliczasz się podatkiem liniowym wybierz PPL.

A jeśli jesteś na ryczałcie – wybierz formularz PPE 

Skąd wziąć mikrorachunek?

Kiedy wybierzesz symbol formularza, zostaniesz poproszony o wpisanie nazwy Urzędu skarbowego, oraz o numer mikrorachunku – taki numer wygenerujesz na stronie podatki.gov wpisując swój NIP. Zobacz jakie to proste:

Jak wygenerować mikrorachunek? Genrarator mikrorachunku - krok po kroku
Skąd wziąć mikrorachuenk?

Następnie podaj kwotę, a w polu na identyfikację zobowiązania wpisz za co płacisz podatek. Na przykład: zaliczka na podatek dochodowy za listopad.

Jeśli szukasz księgowego, to zapraszam Cię do biura rachunkowego Księgowość Ruczaj, które prowadzimy z mężem w Krakowie. Wpadnij do nas na stronę, żeby dowiedzieć się więcej lub po prostu do nas zadzwoń 😊.

Scroll to Top