czas, pieniądze, zegarek, banknoty,

KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE Z TARCZY?

Drodzy Przedsiębiorcy, Wielu z Was w tym trudnym czasie czeka na pieniądze z tarczy antykryzysowej.

Często, te pieniądze są jedynym źródłem przychodu dla niektórych branż. Niewątpliwie, na to wsparcie oczekują te firmy, które z powodu COVID 19 z dnia na dzień musiały zaprzestać prowadzenia działalności.

Dlatego przyjrzyjmy się po jakim czasie otrzymasz pieniądze z wybranych rozwiązań z tarczy antykryzysowej? W oparciu o Wasze wiadomości i komentarze zrobiłam ranking – od najszybciej przyznawanego wsparcia do tego, na które czekacie najdłużej 😊.

Miejsce 3. PFR – Tarcza Finansowa – wnioski o subwencję – kiedy otrzymam pieniądze?

Piszecie, że decyzje są wydawane szybko, a pieniądze z tarczy nagle pojawiają się ku waszemu (pozytywnemu) zaskoczeniu na koncie 😊. Pieniądze trafiały do Przedsiębiorców nawet do 24 godzin – i to jest bardzo dobra informacja. Jedna z Pań pisała, że pieniądze uzyskała po 7 godzinach od złożenia wniosku. Bez wątpienia system sprawdza się dlatego, że jest zautomatyzowany, a to z pewnością przyspiesza pracę nad wydaniem decyzji.

Jak policzyć Pracowników so subewncji PFR dowiedz się tutaj: https://garazfinansowy.pl/index.php/2020/05/13/jak-policzyc-pracownikow-pfr/

Miejsce 2. Powiatowy Urząd Pracy – jak szybko otrzymam pieniądze?

Tu wnioskujecie o pożyczkę dla mikro przedsiębiorców, oraz o różne formy dofinansowań. Biorąc pod uwagę ogromną ilość wniosków do rozpatrzenia, która pojawiła się nagle w Urzędzie Pracy – nie jest źle. Piszecie mi, że czekacie średnio na pieniądze z tarczy od 3 do 4 tygodni. Niewątpliwie szybciej środki otrzymują Ci Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski elektronicznie.

Z pewnością czas złożenia wniosku zależy też od danego miasta. Dlatego w niektórych miastach decyzje są wydawane szybciej, a w niektórych wolniej. Niewątpliwie ma na to wpływ również ilość Przedsiębiorców, która jednocześnie ubiega się o wsparcie.

Miejsce 1. ZUS – na pieniądze ze świadczenia postojowego czekacie najdłużej.

Piszecie, że na pieniądze ze świadczenia postojowego czekacie często ponad 30 dni! Niektóre firmy złożyły wniosek na początku kwietnia, a jeszcze wsparcie nie zostało udzielone. Zapewne możecie skrócić czas oczekiwania poprzez złożenie wniosku o świadczenie postojowe drogą elektroniczną. Choć nadal czas oczekiwania – jest jednym z najdłuższych – biorąc pod uwagę opisane wyżej programy. Miejmy nadzieję, że wnioski o wypłatę kolejnych świadczeń będą szły sprawniej 😊.

Dlaczego największe pieniądze z tarczy są wypłacane najszybciej? A na to wsparcie, które miałoby się wydawać – są najmniejszym wsparcie i niewątpliwie – najpotrzebniejszym trzeba czekać tak długo?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Choć próbuję zrozumieć, też to, że Urzędnicy – są takimi samymi ludźmi jak my. Podobnie jak my też mają dzieci, którym zamknięto szkoły, żłobki i przedszkola. Też chorują, a często nie mają możliwości pracować zdalnie. Instytucje z kolei, w których wnioskują Przedsiębiorcy obsługują (oprócz tarczy antykryzysowej) innych petentów czekających na zasiłki, emerytury, renty, dofinansowania etc.

Co jeszcze możesz zrobić aby otrzymać szybciej pieniądze z tarczy?

Przede wszystkim wypełnić poprawnie wniosek :).

W tym celu najpierw upewnij się, że masz wiedzę na temat wsparcia o jakie się ubiegasz. Zapraszam Cię do obejrzenia filmików instruktażowych na temat. Dowiesz się w nich jak krok po kroku uzupełnić prawidłowo wniosek. https://www.youtube.com/channel/UCDO6AlFHumXk5Hsr0B-wEdA . O programie możesz poczytać również tutaj: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa

Drodzy Przedsiębiorcy, kończąc – w tym szczególnym czasie ściskam Was mocno. Podsumowując -uzbrójcie się w cierpliwość i napiszcie proszę w komentarzu ile czasu Wy czekaliście na wsparcie? Z pewnością uspokoi to innych Przedsiębiorców, którzy też oczekują na tą pomoc? Dlatego trzymam mocno za Was kciuki i zapraszam Was na swój kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UCDO6AlFHumXk5Hsr0B-wEdA/ .😊 Do zobaczenia 😊

2 thoughts on “KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE Z TARCZY?

  1. Dzień dobry, mam pytanie związane z dofinansowaniem kosztów działalności z PUP dla samozatrudnionych. Wnioskowałam o dofinansowanie za 3 miesiące, a otrzymałam tylko za jeden miesiąc. Integralną częścią umowy jest załącznik, którym jest zaakceptowany wniosek o dofinansowanie za 3 miesiące. Dlaczego otrzymałam tylko za jeden miesiąc?

Comments are closed.